ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

15 ARALIK 2019, PAZAR
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» ODTÜ ‘RUHUNU` YOK ETMEYİ AMAÇLAYAN PROJELERE VE SALDIRILARA SON VERİLMELİDİR

BASIN AÇIKLAMASI

Yayına Giriş Tarihi: 09.07.2019
Güncellenme Zamanı: 09.07.2019 10:10:33
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 09.07.2019 10:10:24

ODTÜ ‘RUHUNU` YOK ETMEYİ AMAÇLAYAN PROJELERE VE SALDIRILARA SON VERİLMELİDİR

Siyasi iktidarlar tarafından 1970`li yıllardan itibaren ODTÜ`ye karşı başlatılan saldırılar ne yazık ki hala devam etmektedir. Bugünlerde, tüm ODTÜ bileşenlerinin itirazlarına rağmen kampüs içerisine Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurt yapılarak ODTÜ`nün özgün ve demokratik yapısı değiştirilmek istenmektedir.

ODTÜ bileşenlerinin itirazlarını yok sayan siyasi iktidar ve ODTÜ yönetimi, 8 Temmuz` da okuluna, bilime ve ülkesine sahip çıkan öğrencilere polisi saldırtmış ve Kampüs içerisinde ağaç katliamı gerçekleştirmiştir. Öğrencilere ve doğaya karşı gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyoruz.

ODTÜ öğrencilerinin barınma sorununu çözme kisvesi altında gerçekleştirilen projenin asıl amacı ODTÜ`nün demokratik, ilerici, devrimci ve yurtsever kimliğini yok etmektir. 

ODTÜ arazisinde, ODTÜ öğrencisinin kalacağının ifade edildiği yurdun yönetimi neden diğer yurtlarda olduğu gibi ODTÜ yönetimine değil de Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne verilmektedir?

İmar mevzuatına aykırı bir proje odluğu ilgili belediye olan Çankaya Belediyesi tarafından da açıklanan, amacı ODTÜ`nün demokratik, ilerici ve özgürlükçü yapısını yok etmek olan ve tüm ODTÜ bileşenlerinin karşı olduğu bu projeden derhal vazgeçilmelidir.

ODTÜ geleneklerine aykırı bir şekilde atanarak göreve gelen rektör yine ODTÜ geleneklerine aykırı davranarak ODTÜ`lülerin sürece katılımını engellemiş, ODTÜ bileşenlerinin talep ve itirazlarını yok saymış, üniversitenin demokratik kültürünü ve özerkliğini ayaklar altına almıştır. Bu anlayış ODTÜ`yü derhal terk etmeli ve üniversitenin ihtiyaçları ODTÜ bileşenlerinin dahil olduğu demokratik süreçlerle çözülmelidir.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu
9 Temmuz 2019, Ankara

Okunma Sayısı: 88

Tüm Basın Açıklamaları

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA »ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AKSARAY »AMASYA »ANKARA »ANTALYA »ANTALYA-ALANYA »ARDAHAN »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BAYBURT »BİLECİK »BİNGÖL »BİTLİS »BOLU »BURDUR »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇANKIRI »ÇORUM »DENİZLİ »DİYARBAKIR »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »ESKİŞEHİR-KIRKA »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »IĞDIR »ISPARTA »İSTANBUL »İZMİR »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KARS »KASTAMONU »KAYSERİ »KAYSERİ-DEVELİ »KAYSERİ-YAHYALI »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KIRŞEHİR »KİLİS »KOCAELİ »KONYA »KONYA-EREĞLİ »KONYA-ILGIN »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »MUŞ »NEVŞEHİR »NİĞDE »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİNOP »SİVAS »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TOKAT »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »YALOVA »YOZGAT »ZONGULDAK »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2019 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.