ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

05 TEMMUZ 2020, PAZAR
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» TMMOB DİYARBAKIR`DA DEMOKRASİ NÖBETİNE DESTEK VERDİ(21.09.2019)

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 02.10.2019
Güncellenme Zamanı: 02.10.2019 13:11:19
Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR

 

Güncellenme Zamanı: 02.10.2019 11:30:44

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi karşısında bulunan Lise Caddesi`nde 34`üncü gününde devam eden eylem öncesi alan, polis bariyerleriyle çevrildi. Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi`nden alana kadar yürüyen TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve Odaların Yöneticileri ile polis arasında tartışma yaşandı. TMMOB kitlesinin yürüyüşü esnasında atılan slogan, tutulan alkış ve çekilen zılgıtlara valilik yasağını gerekçe göstererek engellenmeye çalışılması üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, "Biz zaten valiliğin hukuksuz talimatlarına karşı yürüyoruz" dedi. Engellemeye rağmen grup, "İrademe Dokunma" yazılı pankart açarak alana alkış ve sloganlar eşliğinde geldi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz eylem alanında yaptığı konuşmada görevden alınan eşbaşkanlar ile dayanışma içinde olacaklarını belirterek, "Siyasi karar alarak kayyum atayanlar, seçim öncesi kayyum tehdidinde bulunmuştu. Bu demokrasi tarihine vurulmuş bir darbedir. Bu halk bunu asla affetmeyecektir. Bu halk buna karşı direniyor. 31 Mart`ta bu direniş görüldü. Bu tek adam uygulamalarına bu halk izin vermeyecektir" dedi. Koramaz, yıllardan beridir demokrasi için gösterdikleri direnişi, kayyum atamalarına karşı da vereceklerini söyledi.

Açıklamanın ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve beraberindeki TMMOB ve Oda Yönetici ve üyeleri, Lise Caddesi`nden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi`nin öldürüldüğü Dört Ayaklı Minare`ye yürüdü. Yürüyüş sırasında polis yoğun önlemler aldı.

Koramaz, Elçi`nin öldürüldüğü Dört Ayaklı Minare`ye karanfiller bıraktı. Türkiye`de barış istemenin bir bedeli olduğunu belirten Koramaz, barış isteyen akademisyenlerin ve meslek odaları yöneticilerinin tutuklandığını, Tahir Elçi`nin ise barış istemenin bedelini yaşamıyla ödediğini söyledi. Tahir Elçi`nin insan hakları savunucusu ve çalışmalarıyla ilham kaynağı olduğunu dile getiren Koramaz, "Tahir Elçi, burada vurulurken elinde tutuğu yazıda ‘İnsanlığın tarihine sahip çık` yazıyordu. İnsanlığın bizlere bıraktığı en büyük miras barıştır. Barışa sahip çıkmak, kültüre, tarihe, insana, yaşama sahip çıkmaktır." dedi. Koramaz barış mücadelesinden vazgeçilemeyeceğini dile getirdi.

Anma sonrasında TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından Sur İlçesinde gerçekleştirilen sokak bakım onarım ve sokak çalışması ziyaret edildi. Büyükşehir Belediyesi Deng Bej Evine geçilerek deng bejler dinlendi.

 

Güncellenme Zamanı: 02.10.2019 11:31:56
Güncellenme Zamanı: 02.10.2019 11:33:09
Güncellenme Zamanı: 02.10.2019 11:35:21

Okunma Sayısı: 41

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA »ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AKSARAY »AMASYA »ANKARA »ANTALYA »ANTALYA-ALANYA »ARDAHAN »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BAYBURT »BİLECİK »BİNGÖL »BİTLİS »BOLU »BURDUR »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇANKIRI »ÇORUM »DENİZLİ »DİYARBAKIR »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »ESKİŞEHİR-KIRKA »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »IĞDIR »ISPARTA »İSTANBUL »İZMİR »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KARS »KASTAMONU »KAYSERİ »KAYSERİ-DEVELİ »KAYSERİ-YAHYALI »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KIRŞEHİR »KİLİS »KOCAELİ »KONYA »KONYA-EREĞLİ »KONYA-ILGIN »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »MUŞ »NEVŞEHİR »NİĞDE »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİNOP »SİVAS »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TOKAT »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »YALOVA »YOZGAT »ZONGULDAK »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2020 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.