ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

08 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» MADEN MÜHENDİSLERİNE ÇAĞRI: MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI GÜNCEL SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İSTANBUL YEREL KURULTAYI’NDA BULUŞALIM!

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 30.10.2019
Güncellenme Zamanı: 30.10.2019 13:08:35
Yayınlayan Birim: İSTANBUL

 

 

Maden Mühendislerine Çağrı: TMMOB Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı`nda buluşalım!
3 Kasım Pazar,  Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi

 
Madenlerde, şantiyelerde, ofislerde çalışan mühendis mimar şehir plancılarıyız. Farklı farklı meslek alanlarında, haklarımız budanmış bir şekilde projeler üretmeye çalışıyoruz. Haklarımız her geçen gün bir bir gasp ediliyor, sorunlarımız çoğalıyor.
 
‘Ay sonunu getirebilecek miyim?`, ‘Bu yıl da zamsız mı geçecek?`, ‘İş yerinde baskılara dayanamıyorum artık!`, "Cinsiyet ayrımcılığına son!`, ‘Bu kriz daha ne kadar sürecek?`, ‘İşsizlik aldı başını gidiyor`, ‘Topluma fayda getirmeyen projelerde çalışmak istemiyorum.`, ‘Kendi projemin imzacısı olamıyorum.`, ‘Yetkim olmadığı halde işveren yerine sorumlu tutuluyor, yargılanıyorum!` gibi sorular, sorunlar etrafında geçiyor hayatlarımız. Sorunlarımız, kafalardaki sorular çoğaltılabilir.
 
Maden mühendisleri olarak 10 Haziran – 8 Temmuz 2019 tarihlerinde Türkiye`nin dört bir yanında emeğimiz ve haklarımız için "Maden Mühendisleri Asgari Ücret Tarifesi Uygulansın" diyerek imza kampanyası düzenlemiş, taleplerimizi MAPEG ve SGK ile TBMM`de bulunan siyasi parti temsilcileriyle paylaşmıştık. Ancak biliyoruz ki, mühendis asgari ücreti sadece Maden Mühendisleri Odası ve maden mühendislerinin sorunu, mücadele konusu değil. İptal edilen TMMOB-SGK Asgari Ücret Protokolü TMMOB başta olmak üzere tüm meslek odaları ile mühendis mimar ve şehir plancılarının sorunu.
 
Mühendis, mimar ve şehir plancıları olarak yaşadıklarımız çok benzer, sorunlarımız ortak. Tam da bu nedenle maden mühendisleri olarak emeğimiz ve haklarımız için yürüttüğümüz mücadeleyi tüm mühendislerle, mimarla ve şehir plancıları ile birleştirmek için yeniden bir araya geliyoruz.
 
Tüm meslektaşlarımızı TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı`na katılmaya, sorunlarımızın çözümü için birlikte üretmeye, birlikte karar almaya, emeğimiz ve haklarımız için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

http://tmmobistkurultay.org/

TMMOB Maden Mühendisleri Odası
İstanbul Şubesi

 

 

Okunma Sayısı: 123

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA »ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AKSARAY »AMASYA »ANKARA »ANTALYA »ANTALYA-ALANYA »ARDAHAN »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BAYBURT »BİLECİK »BİNGÖL »BİTLİS »BOLU »BURDUR »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇANKIRI »ÇORUM »DENİZLİ »DİYARBAKIR »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »ESKİŞEHİR-KIRKA »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »IĞDIR »ISPARTA »İSTANBUL »İZMİR »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KARS »KASTAMONU »KAYSERİ »KAYSERİ-DEVELİ »KAYSERİ-YAHYALI »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KIRŞEHİR »KİLİS »KOCAELİ »KONYA »KONYA-EREĞLİ »KONYA-ILGIN »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »MUŞ »NEVŞEHİR »NİĞDE »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİNOP »SİVAS »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TOKAT »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »YALOVA »YOZGAT »ZONGULDAK »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2020 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.