ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

16 TEMMUZ 2020, PERŞEMBE
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» İSTANBUL DEPREM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 12.11.2019
Güncellenme Zamanı: 12.11.2019 14:43:57
Yayınlayan Birim: İSTANBUL

 

Güncellenme Zamanı: 12.11.2019 14:36:41

İstanbul Deprem Çalıştayı Düzenlendi

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen “İstanbul Deprem Çalıştayı”, 11 Kasım’da Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirildi. Çalıştay’da Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi adına Selim Akyıldız “İstanbul Tünellerinin Zamana ve Deprem Yüküne Bağlı Değerlendirilmesi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İstanbul’da yaşanan 5,8’lik depremin ardından kamuoyunda merak edilen soruların cevaplandırılmasının amaçlandığı etkinliğin açılış konuşmasını, TMMOB YK Başkanı Emin Koramaz adına, TMMOB YK Üyesi Tores Dinçöz gerçekleştirdi.
İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Dr. Tayfun Kahraman ve Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı da Çalıştay açılışında bir konuşma gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan birinci oturumda; “Afete Yönelik Kavramlar ve Afet Yönetimi”, “Deprem Tehlikesinin Belirlenmesinde Jeofizik Araştırmaların Katkıları”, “İstanbul ve Deprem, Yapı Stokunun Durumu, Kentsel Dönüşüm ve Deprem Toplanma Alanları”, “Depremin Doğalgaz, Yangın ve Kent Altyapısı Açısında Değerlendirilmesi, Riskler ve Çözüm Önerileri” konu başlıklarıyla sunumlar gerçekleştirildi.
İkinci oturumda “İstanbul’da Yapı Temellerinin Oturduğu Jeolojik Formasyonların Özellikleri, Deprem Sırasında Davranışları”, “İstanbul Tünellerinin Zamana ve Deprem Yüküne Bağlı Değerlendirilmesi”, “Deprem Sonrası Çevresel Asbest Maruziyeti: İstanbul – Maltepe Örneği”, “Olası İstanbul Depreminde Kimyasallardan Kaynaklı Tehlikeler” başlıkları değerlendirildi.
Çalıştay’ın son oturumunda “Harita / Geomatik Mühendisliğinin Doğal Afetlerdeki Rolü”, “Depremden Sonraki Beslenme ve Temiz İçme Suyu İçin Hazırlıklar”, “Karasal ve Denizel Ekosistemlerin ve Tarımın Metalaşması, İstanbul’da Kentleşme ve Deprem”, “Deprem ve Elektrik” konularına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

Çalıştay’da yapılan sunuma BURADAN ulaşabilirsiniz.

Güncellenme Zamanı: 12.11.2019 14:36:42
Güncellenme Zamanı: 12.11.2019 14:36:46
Güncellenme Zamanı: 12.11.2019 14:36:47
 

İstanbul Tünellerinin Zamana ve Deprem Yüküne Bağlı Değerlendirilmesi (2308 KB) (12.11.2019 14:39:44)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 60

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA »ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AKSARAY »AMASYA »ANKARA »ANTALYA »ANTALYA-ALANYA »ARDAHAN »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BAYBURT »BİLECİK »BİNGÖL »BİTLİS »BOLU »BURDUR »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇANKIRI »ÇORUM »DENİZLİ »DİYARBAKIR »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »ESKİŞEHİR-KIRKA »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »IĞDIR »ISPARTA »İSTANBUL »İZMİR »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KARS »KASTAMONU »KAYSERİ »KAYSERİ-DEVELİ »KAYSERİ-YAHYALI »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KIRŞEHİR »KİLİS »KOCAELİ »KONYA »KONYA-EREĞLİ »KONYA-ILGIN »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »MUŞ »NEVŞEHİR »NİĞDE »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİNOP »SİVAS »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TOKAT »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »YALOVA »YOZGAT »ZONGULDAK »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2020 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.