ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

03 TEMMUZ 2020, CUMA
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» KİTAPLAR

Tüm Kitaplar

 

İLERİ SEVİYE DELME-PATLATMA EĞİTİMİ

 

KOLLEKTİF
 

Yayın Yeri:

ANKARA

Sayfa Sayısı:

176

 

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak işletmenin operasyon maliyetini doğrudan etkileyen delme-patlatma konusunun ileri seviyede işlendiği bir eğitim organizasyonunun ülkemiz madencilik ve inşaat sektörü için bir ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz.

Her yıl yüzlerce milyon ton kaya çeşitli amaçlar doğrultusunda delme patlatma yöntemi kullanılarak gevşetilmekte ve kazılmaktadır. Madencilikten inşaat projelerine kadar çok geniş bir alanda başvurulan bu yöntem kendisinden sonra gelen yükleme, taşıma, zenginleştirme operasyonlarını da etkilemektedir. Ülkemizde sahada çalışan mühendisler açısından böylesine önemli bir konuda detaylı ve güncel gelişmeleri içeren Türkçe kaynağa ulaşmak pek kolay değildir. Ayrıca delme-patlatma konusunda doyurucu eğitim organizasyonları yeterli sıklıkta düzenlenmediği için bu konuda kendisini geliştirmek isteyen mühendisler sıkıntı yaşamaktadır.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak işletmenin operasyon maliyetini doğrudan etkileyen delme-patlatma konusunun ileri seviyede işlendiği bir eğitim organizasyonunun ülkemiz madencilik ve inşaat sektörü için bir ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz. Güvenli ve verimli patlatma teknikleri, patlayıcı pazarında en son teknoloji ile üretilen ürünlerin tanıtımı ve ileri uygulamalarda nasıl kullanıldıkları, patlatma işlerinde cezai ve hukuki sorumluluk gibi konuları içeren bir eğitim faaliyetinin delme-patlatma konusuna ilgi duyanlar için çok faydalı olacağı görüşündeyiz. Bu amaçla düzenlediğimiz İleri Seviye Delme-Patlatma Eğitimi`ne mühendis arkadaşlarımız çok yoğun bir ilgi göstermiştir.

14-15 Mart 2019`da düzenleyeceğimiz ilk eğitimin geri dönüşlerini dikkate alarak bu eğitimleri tekrarlamak amacındayız.

Ülkemiz madencilik ve inşaat sektörüne olumlu katkıları olacağına inandığımız bu eğitimde görev alan eğitmenlere teşekkürü borç biliriz.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

 

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Tüm Kitaplar

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA »ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AKSARAY »AMASYA »ANKARA »ANTALYA »ANTALYA-ALANYA »ARDAHAN »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BAYBURT »BİLECİK »BİNGÖL »BİTLİS »BOLU »BURDUR »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇANKIRI »ÇORUM »DENİZLİ »DİYARBAKIR »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »ESKİŞEHİR-KIRKA »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »IĞDIR »ISPARTA »İSTANBUL »İZMİR »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KARS »KASTAMONU »KAYSERİ »KAYSERİ-DEVELİ »KAYSERİ-YAHYALI »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KIRŞEHİR »KİLİS »KOCAELİ »KONYA »KONYA-EREĞLİ »KONYA-ILGIN »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »MUŞ »NEVŞEHİR »NİĞDE »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİNOP »SİVAS »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TOKAT »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »YALOVA »YOZGAT »ZONGULDAK »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2020 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.